Як керувати зарплатою у мирний та воєнний час?

How to manage salary in peacetime and wartime?

Стаття: Як керувати зарплатою у мирний та воєнний час?

Людство стоїть на порозі нових, несподіваних викликів, пандемія, сьогодні війна, розв'язана Росією проти України…

При цьому проблеми нерівності, соціальної справедливості гостро стоять перед країнами і в мирний, звичайний час, і ще більше посилюються в таких непередбачених обставинах під час війни, коли всі можливі й неможливі кошти спрямовуються на вирішення військових завдань.

Тому закладені в бюджетах зарплати через фіксовані оклади та надбавки ставлять перед урядом нерозв'язні завдання, просто неможливо спланувати та заздалегідь передбачити відповідне фінансування. Тому ми бачимо і обурюємося іноді спонтанним рішенням уряду щодо призупинення чи скорочення певних виплат, що намагається збалансувати витрати.

До того ж, залежно від обставин відповідно змінюються і пріоритети тих чи інших галузей та спеціальностей, при пандемії – медицина, під час війни – військові, яким необхідно створювати підвищену в т.ч. фінансову мотивацію.

Оклади з минулого століття

Взагалі, питання заробітної плати, окладної чи тарифної системи та її премій давно є проблемою і головним болем будь-якого суспільства, адже ці системи з минулого століття. Відсутність мотивації, велика різниця мінімальної та максимальної заробітної плати створюють непереборну штучну прірву між людьми, збільшуючи соціальну нерівність. Доходи більшості не завжди дотягують до мінімалки, і водночас окрема меншість отримує мільйони і все це відбувається в державній сфері за гроші платників податків.

Космічні премії, які багато керівників призначають собі самі, обмежуються лише максимальним значенням, наприклад, 250% і ні від чого не залежать.

До того ж, все так ускладнено і заплутано, що для того, щоб додати один євро зарплати, необхідна чи не постанова уряду. Надбавки, премії, різні виплати, сотні законів, постанов, наказів та положень можуть звести з розуму не один комп'ютер, тому всі рішення ухвалюються в ручному режимі і часто сильно заполітизовані та створюють корупційні ризики.

Технології чи кількість голосів на зборах

21-те століття технологій, вже нікого не здивуєш смартфоном, який керується простим рухом пальців або автомобілем без водія, не кажучи вже про безпілотні літальні апарати, чи можливо вже час застосовувати нові технології і в управлінні зарплатами, всією соціальною політикою країни? До речі, з такими ж проблемами зіштовхуються суспільства країн усього світу, висуваючи питання нерівності та соціальної справедливості на порядок денний.

Одна з таких технологій під назвою «Товстий соціальний закон» вже розроблена та готова до апробування. Товстий закон створює прості, логічні правила залежності заробітної плати людей, що є на службі в держави, від відповідних кінцевих результатів країни, поширюючи цей принцип на всю бюджетну сферу. При цьому диференціюючи рух особистості на соціальному ліфті залежно від кваліфікації, стажу та досвіду роботи особи за допомогою шкали соціальної справедливості Т-моделі.

Таким чином, створюється мотивація, з'являється кінцевий результат і у бюджетній сфері, заробітна плата бюджетника автоматично, без зборів та голосувань, змінюється у динаміці відповідних результатів, що дозволяє у свою чергу збалансувати витрати на заробітну плату з доходами бюджетів усіх рівнів, зменшити соціальну нерівність та відновити справедливість під час розподілу.

Війна – війною, а зарплата за розкладом

До того ж у Товстому законі передбачено системні рішення, які дозволяють керувати заробітною платою та іншими соціальними виплатами (в т.ч. пенсіями) у країні, як у звичайний мирний час, так і під час таких непередбачених ситуацій, як пандемія, війна та інші катаклізмів.

Вкотре пропонуємо нашому уряду, ВР, президенту України використовувати розроблені нами нові технології.

Також готові допомогти у вирішенні соціальних питань урядам Європейських та інших країн. Проект Товстого соціального закону та порівняльна таблиця за посиланнями:

Слава Україні!

З повагою,

Team "Т-systemm"

Контакти


facebook

tsystemm@gmail.com